„Zjawiska optycznego w przyrodzie”
Opublikowane dnia 13.06.2020 r.
Z wielką przyjemnością ogłaszam wyniki konkursu na prezentację

Dnia 4 czerwca został rozstrzygnięty  konkurs fizyczno - fotograficzno- plastyczny na prezentację  „ZJAWISKA OPTYCZNEGO W PRZYRODZIE”. Konkurs adresowany był dla uczniów klas VII i VIII naszej szkoły. Organizatoremi wykonawcą całego przedsięwzięcia była p. Bożena Mosiądz .Warunkiem udziału było zgłoszenie pracy artystycznej w formie  zdjęcia, obrazu, grafiki wykonanej w dowolnej technice.

Wszystkie prace uzupełnione zostały  opisem i przystępnym wyjaśnieniem fizycznych podstaw dowolnego zjawiska optycznego. Niektórzy uczniowie samodzielnie zaprojektowali i przeprowadzili doświadczenie obrazujące wybrane zjawisko  oraz uwiecznili je na fotografiach. Miło mi poinformować, iż pierwsze miejsce zajęła Liliana Chojaczyk z klasy 8a, drugie Patrycja Tomczak z klasy 8b, a trzecie ex aequo Aleksandra Walczak oraz Jagoda Bartkowiak (klasa 8b). Prace naszych laureatów zostaną wystawione na stronie internetowej  szkoły.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i życzę dalszych sukcesów.

Kolejna edycja konkursu czeka nas w przyszłym roku. Oto wyróżnione fotografie:

a4 - Click to view full size photo

Liliana Chojaczyk

a3 - Click to view full size photo

Patrycja Tomczak (II miejsce)

a22 - Click to view full size photo

Aleksandra Walczak(III miejsce)

a1 - Click to view full size photo

Jagoda Bartkowska  (III miejsce)